Про це повідомляють Повітряні сили.У Конотопі на Сумщині знищено об'єкт інфраструктуриПро це повідомив міський голова Конотопа Артем Семеніхін.За його словами, атака була комбінована із застосуванням понад десятка шахедів і двох балістичних ракет. Росіяни навмисно били з інтервалами, щоб завдати більше шкоди. "У результаті ворожого удару знищено обʼєкт інфраструктури нашого міста… Відбудуємо все, причому за гроші москвинів. Обов’язково переможемо! І головне - що без постраждалих і загиблих", - додав Семеніхін.Як рухалися БПЛА територією України в ніч на 5 травняО 23:24 група ворожих ударних БПЛА залітала з Білгородської області на південь Сумщини.Оновлення щодо руху "шахедів" станом на 00:20:кілька груп дронів на заході та півдні Сумщини курсом на Чернігівщину, Полтавщину,"шахеди" на півночі Харківщини курсом на південь,БПЛА на заході Донеччини курсом на Дніпропетровщину.Майже о першій годині ночі Повітряні сили попередили про нову групу ударних БПЛА з Білгородської області, що рухалися на Харківщину. Також нова група безпілотників летіла з півдня на Донецьку й Запорізьку області. Кілька груп БПЛА фіксували на заході й півдні Сумщини - тримали курс на Чернігівщину, "шахеди" на півночі Харківщини тримали курс на південь, а БПЛА на сході Полтавщини - на Дніпровщину.Ближче до другої години ночі велику кількість "шахедів" фіксували над усією територією Харківщини. Також росіяни запустили нові групи "шахедів" з Білгородської області на північ і схід Харківщини, БПЛА на заході Сумщини тримали курс на Чернігівщину, зі сходу Полтавщини рухалися на Дніпровщину, а на сході Дніпровщини тримали курс на Донеччину та Харківщину. "Шахеди" на півночі Донеччини рухалися в бік Харківщини.Відтак нову групу "шахедів" росіяни запустили з Чорного моря на південь Одещини. Вони рухалися в бік Затоки, а потім тримали курс на Миколаївщину.Станом на 05:06 понеділка, 5 травня, Повітряні сили попереджали про БПЛА на півночі Полтавщини, які тримали курс на схід. Крім того, "шахеди" на півночі Кіровоградщини рухалися на південний захід.Новина доповнюватиметься...
Президент США Дональд Трамп у дописі на Тruth Sосіаl написав , що наказав знову відкрити Алькатрас як в'язницю для "найжорстокіших та найжорстокіших правопорушників Америки"
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Гуманітарна команда ООН у Палестині закликає світових лідерів негайно вплинути на владу Ізраїлю з метою відновлення доступу допомоги для мешканців Гази.
У Румунії ультраправий кандидат хоче повернути політика із зв'язками з фашистамиДжордже Сіміон, лідер перегонів у Румунії, планує призначити прем'єром Келіна Джорджеску, попри його кримінальні провадження та зв'язки з фашистами. Це викликає занепокоєння інвесторів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає можливості підписання законопроєкту сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який передбачає посилення санкцій проти РФ.
У Румунії на виборах президента найкращий результат отримує ультраправий кандидат Джордже Сіміон. Друге місце посідає екс-мер Бухаресту Нікушор-Даніель Дан, який також проходить до другого туру. Про це повідомляє ЦВК Румунії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд заборонив проросійському політику балотуватись у президенти Румунії У Румунії вже було опрацювало 99,90 % бюлетенів за результатами президентських виборів. Результати підрахунків голосів виглядають так: Джордже Сіміон - 40,88 % Нікушор Дан - 20,99 % Крін Антонеску - 20,12 % Віктор Понта - 13,08 % Олена Ласконі - 2,68 % Позаяк жодному з кандидатів не вдалося набрати понад 50% голосів на виборах, має відбутися другий тур. Планується, що він відбудеться за два тижні - 18 травня. На ньому праворадикальному політику Сіміону доведеться зіткнутися з колишнім мером столиці Даном, який здобув репутацію успішного борця з корупцією. Сіміон заявив, що у разі перемоги планує призначити прем'єр-міністром Келіна Джорджеску політика, якому заборонено балотуватися через кримінальні звинувачення та зв'язки з фашистською організацією. Нинішні вибори є вже другою за кілька місяців спробою в Румунії обрати президента. Результати попереднього голосування, яке відбулося 24 листопада 2024 року, були анульовані через підозри у зовнішньому втручанні Росії. Зокрема, на користь ультранаціоналіста Келіна Джорджеску, якого згодом усунули від участі в новому голосуванні.
5 травня 1992 року відбувся перший офіційний робочий візит президента України Леоніда Кравчука до США. Урядові пресслужби повідомляли, що проходив на засадах взаємної довіри. США визнали незалежність України ще 26 грудня 1991 року, а дипломатичні відносини між країнами встановили в січні 1992-го. Під час шестиденного візиту Леонід Кравчук зустрівся з губернатором Арканзасу та претендентом на посаду президента США Білом Клінтоном, а також президентом Джорджем Бушем Старшим у Кемп-Девіді. У Вашингтоні політики підписали декларацію, у якій вперше зафіксували формулу "демократичного партнерства". Партнерами США ставали країни, які активно працювали в напрямку демократичного суспільного розвитку, що було актуальним для поставторитарної України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна могла лишитися у складі СРСР. Єльцин говорив про це із Кравчуком Окрім того, сторони підписали меморандум про взаєморозуміння між урядами України та США. Вперше зазвучали ноти про необхідність відмови Києва від ядерної зброї. Пізніше політики США вимагали від України ратифікації договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь - СНО-1 і приєднання до багатостороннього Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Після візиту в багатьох аналітиків склалося враження, що американська адміністрація бачить відносини з Україною лише крізь призму відносин з Росією. Сам же Кравчук згадував: "Ми сиділи з Бушем, розмовляли і зачіпали й чисто українські проблеми, й українсько-американські, хто в нас партнер, хто стратегічний і не стратегічний партнер і, звичайно, торкнулися теми Росії. Я не пам'ятаю жодної пропозиції, де б не було акценту на тому, що нам потрібно забувати, що ми повинні налагоджувати нормальні відносини з Росією". Президент США Джордж Буш Старший висловився у Києві за збереження СРСР 1 серпня 1991-го. У світі його промова отримала жартівливу назву "Котлета по-київськи". Президент застерігав українців від "самовбивчого націоналізму". У промові Буш підтримав домовленості, досягнуті у квітні між Горбачовим і дев'ятьма республіками. Новий союз передбачав створення м'якої федерації замість СРСР. Буш виступив в українському парламенті за три тижні до проголошення незалежності України. Автором промови була директор відділу у справах СРСР Кондоліза Райс. Фразу "самовбивчий націоналізм" дописав сам президент. У Верховній Раді УРСР спіч президента США підтримали гучними оплесками, однак промова зустріла критику як у союзних республіках, так і в самих США.
росіяни атакували Конотоп ракетами та дронами: знищено об'єкт інфраструктуриВночі 5 травня російська армія завдала комбінованого удару по Конотопу, знищивши інфраструктурний об'єкт. За попередніми даними, загиблих та поранених немає.
За 100 днів президентства єдине, чого спромігся досягти Дональд Трамп – підписання угоди про рідкоземи з Україною. Водночас щодо двох війн, зокрема російсько-української, йому нічого не вдалось зробити. В цьому йому "допоміг" Стів Віткофф. Повний текст новини +Відео